Galeria

śr., 2018-04-25 - 20:48

25 kwietnia dzieci z grupy IV i dzieci 5-letnie z grupy III udały się na pieszą wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach na warsztaty ceramiczne. Przedszkolaki ulepiły z gliny przedmioty, które podarują w prezencie swoim rodzicom z okazji ich majowego święta. To był dopiero pierwszy etap ich pracy. 14 maja pani przywiezie nam do przedszkola te wypalone w piecu przedmioty i dzieci je będą szkliwić. Zajęcia się przedszkolakom bardzo podobały. Kolejną wycieczkę w ramach naszego Programu Edukacji Regionalnej "Historyczne wędrówki po powiecie legionowskim" można zaliczyć do bardzo udanych!

wt., 2018-04-24 - 22:11

19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się koncert zespołu Puch - puch pt.: "Wiosenne kumoszki - grające doniczki". Przedszkolaki słuchały piosenek pt.: "Na rowery, bo już czas" oraz "W ogródeczku mojej babci". Dzieci brały udział w zabawie ,,Grabimy plecy sąsiada", a także grały również na doniczkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

wt., 2018-04-24 - 21:52

18 kwietnia w ramach Programu Edukacji Regionalnej "Historyczne wędrówki po powiecie legionowskim" dzieci z grupy IV i dzieci 5-letnie z grupy III pojechały na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Legionowie - filia Piaski, gdzie miały lekcję muzealną na temat "Historia wojska w Legionowie". Następnie udały się zwiedzać teren najstarszego zabytkowego budynku w Legionowie - Willi Kozłówka. Wycieczka się dzieciom bardzo podobała.

wt., 2018-04-24 - 17:31

W piątek 20 kwietnia przedszkolaki grupy I, III i IV podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli posadziły i posiały kwiaty. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji roślin. Dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły się zadania. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć, podczas których dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.

śr., 2018-04-18 - 20:28

13 kwietnia w Sali Widowiskowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie odbył się V Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych, którego organizatorem było nasze przedszkole. W przeglądzie wzięły udział wszystkie placówki oświatowe Gminy Wieliszew oraz Przedszkole Norlandia z Nieporętu. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy III i IV, które zaprezentowały na scenie inscenizację słowno-muzyczną pt.: "Na straganie".

pt., 2018-04-13 - 14:37

11 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Arkadia z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom teatrzyk pt.: "Przyjaźń to skarb". Głównymi bohaterami widowiska byli borsuk i lis, którzy wyruszyli w pełna przygód wyprawę po skarb. Wbrew pozorom odnalezionym skarbem nie okazały się cenne przedmioty, ale prawdziwa przyjaźń, która charakteryzuje się umiejętnością przebaczania, tolerancją, czy otwarciem na drugiego człowieka. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy, śpiewanie piosenek i wykonywania ćwiczeń z lisem i borsukiem.

pt., 2018-04-13 - 14:18

Jakiś czas temu, kilkoro przedszkolaków z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie plastycznym "Cztery pory roku oczami dziecka". Serdecznie gratulujemy Julii Ziemkiewicz z grupy IV, która zajęła w tym konkursie zaszczytne I miejsce, a także pozostałym laureatom, którzy za swoje prace otrzymali wyróżnienia - Alicji Musiał i Tymonowi Kamińskiemu z grupy IV oraz Tomaszowi Kunickiemu z grupy III. Gratulujemy!

pt., 2018-04-13 - 14:05

Parę tygodni temu, dzieci z naszego przedszkola wspólnie z Panią Marią Suszyńską uczącą przedszkolaków języka angielskiego napisały list do Królowej Wielkiej Brytanii - Elżbiety II. W minionym tygodniu przyszedł list zwrotny od monarchini, w którym dziękuje ona dzieciom za piękne laurki i życzenia świąteczne. W kopercie były również foldery z charakterystyką i zdjęciami Pałacu Buckingham. Wszyscy są bardzo dumni z otrzymania tak zaszczytnego listu.